Renault Twingo
Renault Twingo sælges, NYSYNET, for 39.900,- incl. nye nummerplader, køreklar og indregistreret i købers navn.
**BEMÆRK**
**LAVT KILOMETERTAL**
**EN EJER**
**NYMALET**
Her chancen for at få en næsten “ny” bil..! Denne en-ejers Twingo sælges nymalet og med et kilometertal på kun 61.000(!)
Tidligere ejer har brugt den meget lidt, men havde alligevel fået ridset den slemt, så vi besluttede at gå all-in og sende den hen til en total omlakering, hvilket nu kommer dig til gode.
Bilen starter og kører fuldstændig perfekt, som man også burde forvente med det km-tal og den er nem at komme rundt med og dejlig kvik.
Man sidder godt i den og så er der noget så sjældent som ISOFIX i forsædet, hvilket er super smart.
Af udstyr kan der ellers nævnes:
Servostyring
Airbags
Tågelygter
Træk til 350 kgFjernbetjent centrallås (begge originalnøgler medfølger)
El-ruder
12v udtag
Kopholdere
Højdejusterbare lygter
AUX
Ratbetjent anlæg
Elektronisk P-skive
Ønsker du dig en driftsikker lille bil, så bliver det ikke meget bedre end den her. Det er en kæmpe fordel at starte med så lavt et km-tal, hvor bilen ikke er slidt og hvor den kan bevare værdien meget længere.
Tager gerne bil eller skrotbil med i bytte.
3660 Stenløse
Tlf: 50110495
Renault Twingo
- Årgang: 2011
- Motor: 1,2 benzin. 21,3 km/l
- KM: 61.000
- Syn: 08/10-2025
- Træk: 350 kg
- Gearkasse: Manuel
- Halvårlig afgift: 420,-
- 3660 Stenløse
- Tlf: 50110495
